×

Tyčinky z lístkového cesta s posypom

(v ponuke na objednávku aj syrové s bylinkami)

Posyp : hrubá soľ, hrubá soľ s rascou, syr

Výrobky z lístkového cesta patria všeobecne k evergreenom, ktoré overil čas.

Naše Lístkové tyčinky sú také ako majú byť - krehké, chutné a chrumkavé. Cesto je laminované na profesionálnych strojoch.

O tom, kto vynašiel lístkové cesto, ktoré je dodnes technickým majstrovstvom (na tenko vyvaľkané cesto sa ukladajú plátky masla, alebo tuku, aby vzniklo tzv. vrstvenie kolujú viaceré legendy. Jedna hovorí, že sa tak stalo v roku 1645. Francúzsky majster Claudius Gele, vynašiel techniku lístkovania cesta (podstatne zdokonalenej v dnešnej dobe), a tajomstvo jeho prípravy si strážil natoľko, že keď cesto pripravoval, vždy sa zamkol. Ale všetkému predchádzala choroba jeho otca, ktorý mal diétu zloženú z múky, vody a masla. Claudius chcel vytvoriť pre otca niečo špeciálne, a tak zmiešal múku a vodu, a do stredu takejto „hmoty“ zatláčal maslo. A cesto opätovne takto prekladal. Neskôr tento recept odniesol do Paríža a Rosabau Patisserie zarobila veľké peniaze. Neskôr to bola zase vo Florencii Mosca brothers.

Ďalšia legenda hovorí o „vynálezcovi“ lístkového cesta ako o francúzskom maliarovi menom Claude Lorrain, pretože muž menom Claudius Gele údajne neexistoval. Claude Lorrain pracoval už ako chlapec v cukrárni. Ako mladík odišiel do Talianska, ale keďže nerozumel po taliansky, nemohol pracovať v cukrárni alebo v pekárni, ponúkol mu istý maliarovi A. Tassi, aby pre neho mlel farby a pracoval v jeho domácnosti. Ale iné zdroje uvádzajú, že A. Tassi bol vlastne jeho rodina a ponúkol mu prácu predavača čipiek a naučil ho maľovať. Claude Lorrain zomrel ako slávny maliar a „vynálezca“ lístkového cesta, ktorého rodné meno bolo Claudius Gele.

Zloženie: pšeničná múka, rastlinné oleje a tuky (palmový, slnečnicový, repkový), voda, jódovaná soľ, rasca, cukor, posyp: granulovaná soľ, rasca

Alergény sú v zložení zvýraznené tučným písmom

Lístkové tyčinky
×

Šamrola

Výrobky z lístkového cesta patria k evergreenom, ktoré overil čas.

Naše Šamrole sú také ako majú byť - krehké, chutné a chrumkavé. Cesto je laminované na profesionálnych strojoch. A plnka? Bielková, ľahučká, sladučká.

Šamrole pečieme veľké (70g) a malé (35g).

O tom, kto vynašiel lístkové cesto, ktoré je dodnes technickým majstrovstvom (na tenko vyvaľkané cesto sa ukladajú plátky masla, alebo tuku, aby vzniklo tzv. vrstvenie) kolujú viaceré legendy. Jedna hovorí, že sa tak stalo v roku 1645. Francúzsky majster Claudius Gele, vynašiel techniku lístkovania cesta (podstatne zdokonalenej v dnešnej dobe), a tajomstvo jeho prípravy si strážil natoľko, že keď cesto pripravoval, vždy sa zamkol. Ale všetkému predchádzala choroba jeho otca, ktorý mal diétu zloženú z múky, vody a masla. Claudius chcel vytvoriť pre otca niečo špeciálne, a tak zmiešal múku a vodu, a do stredu takejto „hmoty“ zatláčal maslo. A cesto opätovne takto prekladal. Neskôr tento recept odniesol do Paríža a Rosabau Patisserie zarobila veľké peniaze. Neskôr to bola zase vo Florencii Mosca brothers.

Ďalšia legenda hovorí o „vynálezcovi“ lístkového cesta ako o francúzskom maliarovi menom Claude Lorrain, pretože muž menom Claudius Gele údajne neexistoval. Claude Lorrain pracoval už ako chlapec v cukrárni. Ako mladík odišiel do Talianska, ale keďže nerozumel po taliansky, nemohol pracovať v cukrárni alebo v pekárni, ponúkol mu istý maliar A. Tassi, aby pre neho mlel farby a pracoval v jeho domácnosti. Ale iné zdroje uvádzajú, že A. Tassi bol vlastne jeho rodina a ponúkol mu prácu predavača čipiek a naučil ho maľovať. Claude Lorrain zomrel ako slávny maliar a „vynálezca“ lístkového cesta, ktorého rodné meno bolo Claudius Gele.

Zloženie: Pšeničná múka, rastlinné oleje a tuky (palmový, slnečnicový, repkový), voda, jódovaná soľ, sušený vaječný bielok, cukor

Alergény sú v zložení zvýraznené tučným písmom

Šamrola
x
Táto webová stránka používa súbory cookies. Prehliadaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s ich používaním. Zistiť viac.. Rozumiem